Winter show

Spread the love

På lördag den 18 okt drar vi med åk 3 till Winter show i Kungsan.

Vi åker kl 05.30 från Fällen. Vi arbetar mellan kl 10.00 och 16.00 med Alla på snö projektet tillsammans med Skidförbundet.  Sedan tar vi oss hem till Malung igen. Vi beräknas vara tillbaka i Malung kl ca 21.30. Lunch äter vi i skift efter schema som vi gör upp på plats. Behåll kvittot.

Arbetsuppgifterna består i att bemanna Skidförbundets/Friluftfrämjandets monter och promota våra utbildningar och projektet Alla på snö. Vi skall också finnas i railarenan och vara tillgängliga för uppvisning och show. I arbetsuppgifterna ingår också att sätta upp och ta ner våra flaggor och rollups. I arbetet i montern jobbar vi minst 2 och 2.

Ni behöver ha med er skidor och kläder för att raila och göra er grej samt varma torra kläder för att vara ute en hel dag.

Det blir en lång dag och det är ju bra när den blir så kul som den här.

Ha det bra och vila er i helgen.