Veckan i bilder!

Ännu en veckan som har flugit förbi, tiden går fort när man är lycklig…Denna vecka har vi hunnit med två resor till Trysil, måndagen åkte jag med ettorna och idag var de lyckliga treorna. I måndags blåste det mycket och tyvärr kunde vi inte åka igenom hela skidområdet men de kommer flera gånger. Idag däremot var allting öppet men det var på gränsen att de skulle stänga ner vissa liftar, vinden ställde till det.

IMG_1428IMG_1402IMG_1404IMG_1408

Vi har även hunnit med lite hårdträning inför de stundande praktiska proven och då har vi tränat hårt med den mytomspunna Mellansvängen som har tränas men vi har även slaktat lite käppar…det blir ju ett storslalom prov på tid!

IMG_1395 IMG_1412 IMG_1417 IMG_1419

 

Ha det gött och trevlig helg, nästa vecka kämpar vi vidare!

Mvh / Mattias